#sinemisxbng

Başlayan her şey biter ve biten her şey yeniden başlar; her nihayet bir başlangıca, her başlangıç bir nihayete işaret eder.  

Eski zamanlarda; genç ve yetenekli şaman şefin kızına aşık olur ve duygularını ona açtığında; kız Şaman'dan aşkını kanıtlamasını ister. 

Şaman, kutsal kabul edilen güneş sembolünü bir tablete çizer ve üzerine; Bebeklik, Gençlik, Yetişkinlik ve Yaşlılık döngülerini simgeleyen dört çizgi ekler. 

Şefin kızı bu çizimden çok etkilenir ve evlenmeyi kabul eder. 

Şaman, Şefin huzuruna çıktığında; kabileye liderlik yapmak için yeterliliğini kanıtlamasını ister Şef. 

Güneş dünyayı ışığıyla yıkadığı sürece; hangi mevsim olursa olsun kabileyi koruyacağına yemin eder Şaman ve tablete dört çizgi daha ekler; Sonbahar, Kış, İlkbahar, Yaz. 

Ve evlenmelerine rıza verilir. 

Gel zaman git zaman, kabile işlerinden ailesini ihmal etmeye başlayan Şaman, bir gün eve döndüğünde eşini ağlarken ve çocuklarını ağlayan annelerini izlerken bulur. Bu durumdan 

çok etkilenerek; yıllar önce yaptığı tablete dört çizgi daha ekler; Kuzey, Güney, Doğu, Batı. 

Güneş nasıl hiçbir yönü aydınlatmayı ihmal etmiyorsa;  Şaman da bundan sonra hiç bir sorumluluğunu ihmal etmeyeye söz verir kendine. 

Evlatları başında, ömrünü tamamlarken son sözlerini söyler Şaman; her insan tıpkı gün gibi doğacak, yükselecek ve batacaktır der ve taş tablete son kez dört çizgi daha ekler;

Sabah, Öğle, Akşam ve Gece... Ve nihayet, Zia Güneşi tamamlanır. 

Zia; o günden sonra bu sembolü üzerinde taşıyan insanlara yaşamın evrelerini, sadakati, sorumluluğu, bilgeliği & aşkın gücünü yansıtmıştır.

Sinemis'in Bugün Nereye Gidelim için hazırladığı ve ilhamını güneşten alan özel koleksiyonunun bir parçası olan Zia daima sizinle olsun. 

 
 
Showing 1 to 4 of 4 (1 Pages)